Легенева гіпертензія

Легенева гіпертензія – стан, що виникає в результаті підвищення кров’яного тиску в системі легеневих артерій. Воно характеризується поступовим прогресуючим перебігом і в кінцевому підсумку призводить до розвитку патологічних змін в правих відділах серця.

Жінок дане захворювання вражає в 4 рази частіше, ніж чоловіків. На пізніх стадіях захворювання може призвести до летального результату. Життєво небезпечними ускладненнями, які вимагають невідкладної допомоги, є розвиток тромбоемболії легеневої артерії.

Діагностувати легеневу гіпертензію на ранній стадії дуже складно, оскільки захворювання не супроводжується типовими симптомами і не може бути виявлено за допомогою звичайних медичних тестів та аналізів. Навіть на пізніх стадіях лікарям доводиться використовувати серйозні апаратні методи, щоб підтвердити цей діагноз. Одним з таких методів є комп’ютерна томографія легенів із контрастуванням. Інформативність даного методу дослідження близька до 100%.

Введення контрастного посилення дозволяє побачити на знімках кровопостачання органів і систем, патологічні процеси в органах і системах (хронічні тромбоемболії, перфузії легенів, ділянки інфаркту легень та ін.), А також визначити розмір і діаметр судин легенів.

На які симптоми варто звернути увагу:

Із розвитком легеневої гіпертензії з’являються незрозуміла задишка, схуднення, втомлюваність при фізичній активності, серцебиття, кашель, охриплість голосу.

Відносно рано в клініці легеневої гіпертензії можуть спостерігатися запаморочення і непритомність внаслідок порушення серцевого ритму або розвитку гострої гіпоксії мозку.

Більш пізніми проявами легеневої гіпертензії є кровохаркання, загрудинний біль, набряки гомілок і стоп, болі в області печінки.